תכשיטי שנרך

 
 

חנות התכשיטים הוותיקה "שנרך", השוכנת ברחוב ההסתדרות 24 בפתח תקווה, מוכרת לרבים מתושבי העיר וכן לתושבים מערים אחרות במדינה. שרה ונחום שנרך, דור שני בענף התכשיטים, ממשיכים במסורת ההורים ומשרתים בנאמנות את לקוחותיהם.

 

נחום שנרך נולד בשנת 1947 ברומניה להוריו, עמנואל ז"ל וגולדה ז"ל, פליטי שואה. אביו ניהל חנות תכשיטים ועסק בצורפות ובשענות בארץ מוצאו. כשלוש שנים לאחר הולדת בנם נחום, בשנת 1950, עלו בני הזוג ארצה ובחרו בפתח תקווה כמקום משכנם הקבוע. הם רכשו דירה ברחוב ההסתדרות, ששימשה אותם למגורים ולחנות התכשיטים. אמנם, את כל רכושם השאירו ברומניה, אך לא את אומנות הצורפות שהסבלנות, האמינות, הטיב והייחודיות היו חלק בלתי נפרד ממנה.

 

ההתחלה היתה קשה. חנות התכשיטים היוותה חדר בבית שנרך. עמנואל עבד בחנות, ואשתו גולדה כיבסה וגיהצה לתושבי פתח תקווה על מנת לסייע בפרנסת הבית. במרוצת הזמן הצטרפה לבעלה ועזרה בניהול החנות.

 

נחום שאב את תורת הצורפות והמסחר מהוריו. את לימודיו בבית הספר התיכון עשה במקביל ללימודי הצורפות אצל טובי הצורפים בארץ. "לימוד צורפות מתחיל מטאטוא בית המלאכה עד יצירת התכשיט עצמו, כך שעברתי את כל שלבי הלימוד והעשייה", אומר נחום. לאחר נישואיו לשרה החל ללמוד את תורת היהלומים מתוך שאיפה להרחיב את הפעילות בחנות התכשיטים על ידי שימוש באבני חן.
 

עם הניסיון הרב, שנרכש במשך השנים, למדו שרה ונחום ליצור תכשיטים מגוונים ושונים מהסטנדרט המקובל בענף. השניים שואפים לראות בענף התכשיטים אומנות לשמה. "התכשיטים שאנו יוצרים הם מקוריים וייחודיים לכל רוכש, וכמובן בהתאמה מלאה. במקרים רבים מספרים לקוחות, כי ראו אישה עונדת תכשיט, וידעו לזהותו כתכשיט מבית תכשיטי "שנרך".

 

קהל הלקוחות, שהתרחב גם לדור שני ושלישי, ממשיך לפקוד את החנות כבעבר. אמינות, שירות ואיכות הם חלק בלתי נפרד מעבודתם של בני הזוג שנרך, ורבים מהלקוחות הוותיקים הפכו לידידי הבית.

 

חנות התכשיטים "שנרך", תחגוג בשנת 2010 את יום הולדתה ה-60. השם שנרך הפך להיות מושג בענף התכשטים והשעונים בעיר פתח תקווה וגם מחוצה לה, ועל כך מעיד קהל הלקוחות הרב, המגיע מכל קצוות הארץ.
 
 

 
 

 

גרסה להדפסה גרסה להדפסה       שליחה לחבר שליחה לחבר